Informace o focení

Objednáním na focení (telefonicky, mailem, facebook aj) souhlasíte s obchodními podmínkami a berete na vědomí můj autorský styl focení i editace fotek

Během focení je zakázáno pořizovat jakýkoliv záznam z focení s mými rekvizitami a scénami včetně mé osoby - platí to pro fotografie i videa

KDE?
V exteriéru - venku v přírodě, ve městě
V interiéru - u vás doma, nebo jinde po předchozí domluvě
Jinde - svatby, akce, produktové foto

Objednávka
email: monikahulova@centrum.cz
telefon: 604 449 060
Facebook: Fotografka Monika Hůlová
Facebook: Monika a její bohyně


INFORMACE
Focení se nebojte :) nemusíte mít žádné zkušenosti, ve všem vás navedu. Nejhezčí přirozené fotografie získáme, když se budete cítit dobře. Ve vlastním zájmu věnujte přípravě focení velkou pozornost (oblečení, doplňky, líčení, úprava vlasů ..), uvolněte se a těšte se..

Co na sebe?
Doporučuji zvolit jednobarevné oblečení, bez výrazných vzorů, nápisů, obrázků, na výsledné fotografii působí rušivě. Pokud nevíte, nikdy neuděláte chybu s džínami a bílým trikem. To platí i v případě rodinného focení.
Oblečení si vezměte s sebou víc, něco vybereme. Nebojte se i extravagantnějších kousků. Nejdůležitější je, abyste se v šatech cítili dobře a pohodlně. Při focení rodin a párů je pěkné, když máte oblečení barevně i stylově sladěné.
Pro fotografování v zeleni je vhodné barevnější oblečení, které bude kontrastovat s přírodou.

Líčení ap.
V každém případě doporučuji použít podkladový makeup a pudr, řasenku, tvářenku a rtěnku. Pokud se líčíte běžně, nebojte se i výraznějšího makeupu. Také doporučuji mít upravené obočí, nehty, vlasy stačí umýt den před focením, dobarvit odrosty. Pokud se běžně nelíčíte, doporučuji využít služby vizážistky, která vám udělá speciální fotomakeup. Nutno objednat předem.
Pokud nosíte brýle a nechcete je mít na fotkách, raději si vezměte kontaktní čočky, mohlo by se stát, že budete mít obličej lehce otlačený od obrouček, na fotografiích je to vidět. A v brýlích se často odráží odlesky, jež nejdou odstranit..

Focení dětí

Určitě víte, ve kterou denní dobu má vaše dítě nejlepší náladu, přesně taková doba je vhodná na focení. Dítě je odpočaté a veselé, bude nejlépe spolupracovat.
Pro dítě vezměte různé oblečení, deku a jeho osobní věci, např. hračky. Můžete mít s sebou v mobilu jeho oblíbené písničky, děti to rozveselí a snadněji se uvolní.
Sami víte nejlépe, co na vaše dítě platí. Při focení je nutné ho motivovat, aby lépe spolupracovalo. Větším dětem je dobré za focení slíbit nějakou odměnu (sladkosti, hračky), nebo jim je ukázat rovnou při focení, jejich motivace vzroste